| XxPufidomxX a întrebat:

CE SA FAC? Un prost de la mine, de la scoala, tot ma injura si imi da cu palma in spate si cu piciorul in fund... l-am spus profesoarei dar el continua sa faca asa.Ma innebuneste pe mine si pe prietena mea.Please...HELP ME!

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Daca vrei sa fi cuminte si corecta, continua sa-l spui profesoarei de fiecare daca cand te supara. Dar daca vrei sa te tina minte, cand te mai supara da-i pe neasteptate un sut intre picioare si un palmoi sanatos sa-i inroseasca fata si poate se calmeaza. Dar ai grija ca s-ar putea ca asta sa il provoace mai rau, deci daca vrei sa-l pocnesti si tu, va trebui sa-l pocnesti de fiecare data cand te supara si chiar din ce in ce mai tare, ceea ce nu-ti recomand ca se poate ajunge la lucruri mai aiurea. Mai bine continui sa-l spui profesoarei. Saaaaau... mergi tu direct la domnul director al scolii si spune-i ca baiatul respectiv te tot bate si nu inceteaza cu toate ca l-ai spus profesoarei cutare. Succes!

3 răspunsuri:
| TheDubstepMan a răspuns:

Zil si părinţilor tăi iar dacă el va continua sa facă la fel spune-i din nou la profă si fă tot aşa pună îi va scădea nota la purtare şi el se va linişti te asigur.

| mabo a răspuns:

Imi pare rau pentru tine draga mea, e post, j in mod normal de asta ar trebui sa induri dar avand in vedere ca daca il lasi sa faca c vrea din tine se agraveaza trebuie sa iti spun c ai de facut:ii spui dirigintelui ca daca nu ia masuri faci plangere impotriva conducerii pentru neglujenta iar pe parintii lui anunta-i ca daca nu inceteaza faci plangere pentru agresiune.in c cls esti? el este major? ca sa stiu cum se poate rezolva problema asta dar in general asta trebuie facut, dar nu doar sa ameninti ci sa si actionezi.ast rasp cu cls j varsta voastra.pup multa bafta. funda pls

| Alexya97 a răspuns:

Pai poti sa-i dau un sut in fund tipuli, sa-i arati ca nu poate face orice doreste. Riposteaza, arata-i tu cine e sefa. Daca nu, poti ruga un prieten sa te ajute si sa bage spaima-n el. Succes