| anonim_4396 a întrebat:

Ce scenariu se aplica in judetul Iasi si ce va cuprinde acesta?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Scoala ta decide in intregime ce scenariu adopta si va comunica tuturor, noi nu avem de unde sti.

| gabicoo a răspuns:

Nu doar în Iași! Scenariul este același pentru toată țara!
Scenariul Verde cursuri față în față mască și distanțare de 1 metru!
Online toată țara nu cred că va fi! În caz că apar îmbolnăviri - se vor închide clase, etaje sau corpuri de clădire!
Decizia e politică, luată de sus și impusă școlilor! Unele școli au făcut sondaje între părinți și au optat pentru sistemul hibrid! Muncă în zadar! Asta au hotărât Klaustrache și Lucovid Guwerner asta se aplică!

| Werrich a răspuns:

Lucovid Orban a zis ca se aplica scenariul verde la nivel NATIONAL.