| qieiqpalz a întrebat:

Ce se intampla daca aduc o bicicleta in tren? acolo pe hol

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2On74Il

| qieiqpalz explică (pentru Salontanul):

Ce?

| Salontanul a răspuns (pentru qieiqpalz):

Uita-te acum. Am postat gresit dar am schimbat raspunsul.

7 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Vei plăti, pe lângă biletul tău, o taxa de 5 lei pentru bicicleta. Asta în cazul în care nu mergi "cu nașul"winking
Sper ca te-am ajutat, fundă?

| qieiqpalz explică (pentru Edmonds2342):

Deci ii dau 5 lei la controlor?

| Edmonds2342 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Deci, dacă iei bilet din gara, de la ghișeu, pe lângă plata biletului trebuie sa dai 5 lei în plus, pentru bicicleta.
Dacă iei bilet direct din tren, de la controlor, se pare ca vei fi taxat cu un tarif mai mare https://www.cfrcalatori.ro/transportul-bicicletelor-si-schiurilor/
Dar chestia e ca unii controlori (la CFR) nu cer bilet, ci îți cer o suma mai mica, pe care o baga ei în buzunar (la trenurile regio)

| qieiqpalz explică (pentru Edmonds2342):

Nu mai conteaa am platit 15 lei.5 lei biletu de bicicleta si 10 al meu pentru ca cica nu avea dovada ca sunt elev ca in carnet nu aveam poza si na.

| radu12346 a răspuns:

Nimic????