| SoriSorinHtRC a întrebat:

Ce se întâmplă Daca am făcut 90 de absențe pe timp de școală online și sunt clasa 9?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca poti ramane repetent, daca sunt absente nemotivate.
La fiecare 10 absente nemotivate pe semestru se scade nota la purtare cu 1 punct, deci vei avea pe primul semestru media la purtare 1. Chiar daca pe sem.II vei avea media 10 tot vei avea media anuala la purtare sub 6 (5, 50) si ramai repetent.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti candidat la exmatriculare sau repetentie.

| Stefan_Dutu_1996 a răspuns:

90? Nu se întâmplă nimic, doar vei mai face o data clasa a 9-a