| Lilithium a întrebat:

Ce se intampla daca am ramas cu media neincheiata pe ambele semestre la sport?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ti s-a incheiat media atunci esti declarat amanat si va trebui sa sustii un examen pentru a trece clasa.
Aceasta doar daca nu ai fost scutit de educatie fizica.

Răspuns Apreciat de Editori
| andreidmbm a răspuns:

Până în sesiunea de corigențe din toamnă, încearcă să iei legătura cu profesorul de sport, să găsiți o rezolvare. Ar putea să te incheie pe primul semestru, iar pe al doilea să te lase corigent, iar mai apoi să te treacă pe perioada corigenței.

S-ar putea să rezolvi și cu o scutire medicală, dar asta iar implică să discuți direct cu profesorul și să ajungeți la o înțelegere.

Nu am întâlnit niciodată pe cineva care să rămână repetent din cauza orelor de sport, dar pentru asta trebuie și tu să îți dai silința și să vorbești cât mai repede cu el.

| Lilithium explică (pentru andreidmbm):

Mersi mult! voiam sa-ti dau tie fundita dar nu a mers. am dat la celalat raspuns bun. scuze!

| andreidmbm a răspuns (pentru Lilithium):

Nicio problemă, mă bucur că am reușit să te lămuresc cu acest aspect.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramai repetent!

| sierra1 a răspuns:

Deși nu cred că e așa cum spui, există o sesiune pentru așa ceva (așa cum a fost in primele 8 săptămțni de la inceperea sem II, pentru sem I neincheiat și tu ca amânat, nu te-ai prezentat?)

| Lilithium explică (pentru sierra1):

Nu e pentru mine. sora mea are prbleme cu sanatatea si nu a dus scutire crezand ca e valabila cea de anul trecut. pana la urma am rezolvat acum cateva momente. pentru analize o programa peste o luna si scutirea trebuia dusa pana maine.

| sierra1 a răspuns (pentru Lilithium):

~pana la urma am rezolvat acum ~

mă gindeam eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai repetent.