| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca piramida trofica s-ar intoarce invers?

3 răspunsuri:
| DeeDee28 a răspuns:

O sa fie rasturnata...pentru ca vietuitoarele nu pot fi mai multe sau mai putine, adica cele care au fost in varf sa treaca la baza sau invers. o sa fie modificat doar aspectul piramidei... dar eu zic ca e mai usor sa o desenezi patratawinking

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Poate aparea si o piramida rasturnata cand consumatorii au o inmultire rapida.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare intrebarea! laughing Pai, ce sa se intample? Vom prelua rolul amibelor si al paramecilor, in felul asta, devenind obiect de studiu pentru tineretul maimutelor si al cucului alergator.