| EvelynSch a întrebat:

Ce se intampla daca raman cu media neincheiata la sport pe sem II, daca pe primul sem am 10?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Buna Evelyn!
Oricat de aiurea ar parea si sportul este o materie ca si oricare alta, asa ca si media ei conteaza.Fa ce-ai face, discuta politicos cu profesorul si roaga-l sa gasiti o solutie pentru a-ti incheia si tie situatia.N-ar fi pacat sa te puna sa-l cauti la vara?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey, Evelyn! In primul rand imi pare sincer rau sa aud ca nu sunt singurul care are un astfel de profesor de sport...
Vorbeste cu dirigintele/diriginta ta sa discute cu el si sa-l roage sa-ti incheie media. Promite-i ca orice ai fi facut nu se va mai repeta.
Cel putin la noi merge asa...

| danutzu96 a răspuns:

Si pe mine ma amentinta ca nu imi incheie media la sport pentru ca nu ma duceam decat de 2, 3 ori pe semestru (singura ora in care chiuleam) dar niciodata nu ma lasa cu situatia neinchiata. Nu cred ca o va face. Discuta cu alti colegi mai mari de la alte clase care fac cu el si vezi daca a lasat pe cineva cu media neincheiata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la vară să-ți încheie media.