| lory_5895 a întrebat:

Ce se studiaza la facultatea de drept? am terminat un liceu teoretic, profil uman - stiinte sociale.si as vrea sa ma indrept spre aceasta facultate, dar as dori sa stiu cam ce se invata acolo? ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se invata materii privind dreptul, incepand cu teoria generala a dreptului, drept roman, drept constitutional, drept civil si procesual civil, drept penal si procesual penal, drept administrativ, drept comercial, dreptul muncii, dreptul familiei etc si o limba straina. Succes si numai bine!