| Creteanu_Florentina_1973 a întrebat:

Ce se studiaza la informatica in clasa a sasea?

8 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu n-am facut informatica, dar sora-mea invata. sa foloseasca notepad. si ii spune sa scrie lectia in notepad apoi sa de-a un search la nu stiu ce cuvant de cate ori apare in lectie.

| TheAce a răspuns:

Sisteme de numeratie si baze (2 si 10), Notepad si WordPad precum si scheme logice. E insa doar in teorie. In practica stai si te joci pe calculator sau pe internet.

| ピンク a răspuns:

- Sisteme de numeratie
- Conversia unui numar din baza 10 in baza 2 si viceversa
- Partea fractionara a unui numar din baza 10 in baza 2 si viceversa
- Operatii cu numere scrise in baza 2
- Elemente de logica
- Operatii logice
- Scheme logice

Sau, cel putin asta am facut eu. Depinde de fiecare profesor.

| SimonaCristina a răspuns (pentru ピンク):

Tu de unde esti? Ca noi am invatat asta in clasa a5-a, la inceputul semestrului2...

| ピンク a răspuns (pentru SimonaCristina):

Din Oradea happy Dar nu ma mir, profa noastra nu e deloc buna. Ea ne preda si tehnologie, si ne preda toata lectia din manual. Nu cred ca a spus niciodata un cuvant de la ea. In a 5-a tin minte ca faceam doar jocuri si desene in Paint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ceva inutil.

| Sarcastique a răspuns:

Nu toată lumea face informatica în clasa a şasea. Poate tu nu o să faci. Baftă!

| Edward_5128 a răspuns:

Mai nimic scrieti in caiet tot anul doua pagini si proiectele ca re leati facut. In rest proiecte pe calculator.