| AlexDorinel a întrebat:

Ce se va întâmpla cu cei care nu au internet sau telefoane pentru a intra la ore online?

Adică ei de un an de când se face online nu au învățat nimic.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ceara dreptul lor de la scoala!
La fel, pot apela si la primaria localitatii.

| sierra1 a răspuns:

"Ce se va întâmpla cu cei care... de un an de când se face online nu au învățat nimic."

dacă mediile sunt sub 5 = corigență sau repetenție

| Frank51 a răspuns:

Tot ei nu au cărți, nu au curent electric, nu au acces la nimic, deci e cam indiferent.

| Lukasssz a răspuns:

2 lucruri se pot intampla : sa raman repetenti sau sa profesorilor sa le fie mila de ei si sa ii treaca.

| Meme10Meme a răspuns:

Scoala online e un rahat turcesc

| Anuket a răspuns:

Fiecare primărie este responsabilă, iar școala a împărțit tablete cu internet limitat, fie laptop-uri încât să acopere cât mai multe familii, iar orarul a fost adaptat. Curent nu le pune.

| rapandula a răspuns:

Primesc tablete de la scoala. cu internetul nu stiu, posibil primesc si ei 30 de lei sa-si incarce o cartela.

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns (pentru AlexDorinel):

Problema statului. Sa rezolve. Daca au tupeul sa puna absente, e simplu ce trebuie facut. Scris un email cu niste dovezi anexate si trimise la toate posturile de stiri. Sa vezi dupa cum se mobilizeaza toti. Asa trebuie procedat cu acele javre.

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns (pentru AlexDorinel):

Stai linistit, canalele imediat ar da pe post pentru rating. Ele nu sunt chiar mana in mana cu statul. Cum i-ar prinde pe politicieni cu o boacana, cum ar da pe post. Nu degeaba sunt mediatizate atatea gafe si prostii spuse de politicieni.

| Meme10Meme a răspuns (pentru rapandula):

Stii care e faza? Ca antena3 deja a aratat chestiile astea in interesul PSD-ului.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cum a spus apollo

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Dacă au primit tablete de la școală + cartelă cu internet, nu ar fi o problemă. Poți cere tableta chiar daca ai device deja