| Sonia822 a întrebat:

Ce semnificatie mai are expresia ``the real goat`` in afara de traducerea mot-a mot din engleza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pornind de la semnificația mai neoficială a lui "goat", cred că înseamnă "cel mai grozav" sau "cel mai tare".
https://www.google.ro/......goat&=true

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam un fotbalist caruia i se spunea goat

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Despre Messi și Ronaldo se spune des, după fiecare meci al lor poți găsi comentarii pe Facebook, YouTube etc : )) și despre marii fotbaliști din trecut, dar despre ei doar la ocazii speciale, Messi și Ronaldo sunt acum zei pentru încă câțiva ani.

| Sonia822 explică (pentru Florin9Florin9):

Multumesc, chiar chiar in acest context era spusa...fotbalul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GOAT=greatest of all time, cel mai bun din istorie

| lexy22 a răspuns:

Cel mai tare?