| Ola43 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru maine la examen? La ce trebuie sa fiu cel mai atent? Bafta celor care au examen maine.

11 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Eu cand am dat examen am incercat sa ma destind de toti ceilalti, imagineaza ti ca in sala esti doar tu si incearca sa gasesti o rezolvare buna a exercitiilor. Nu te panica pentru ca lucrul asta o sa iti reduca din cunostintele acumulate.

| LovellyAngel a răspuns:

Ma gandesc ca nu sunt la examen, si ca sunt acasa facandu-mi tema. Asa mai reduc stresul.
Si iti mai dau un sfat: nu te uita pe baremul la romana pana joi, dupa ce dai examenul la mate, pentru ca te poti demoraliza si nu o sa poti sa fii atent doar la foaia din fata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana: Sa nu scrii mai putin decat limita minima de randuri. Sa scrii strict ce trebuie nu sa debitezi ca sa umpli randurile. Sa folosesti exemple din text.

Matematica: Sa fii foarte atent la cerinta, sa nu calculezi si chestii care nu iti trebuie ca pierzi timp, iti cere AB, calculezi AB chiar daca tu stii sa calculezi si AC. Sa stii foarte bine formulele pentru arii si toate nebuniile alea, functiile trigonometrice si cam astea ar fi sfaturile pe care as putea sa ti le dau.

Sa nu ai emotii, nu e chiar asa greu, daca la scoala te descurci atunci te vei descurca si aici. Fii optimist.

| piTiCcu a răspuns:

Sa fi atent la subordonate, compunere, in rest e usor.Bafta maine la examen!

| BTWIN a răspuns:

La romana la compuneri sa respecti cerintele si la mate la formule

| liceu a răspuns:

La tot laughing

| Seth15 a răspuns:

Sa nu zici "astea sunt usoare le fac imediat" ca exact acolo o sa gresesti big grin si exact cum a spus si curlyyy

| AngeloSs a răspuns:

Pai in primul rand repeta la literatura..Invata foarte bine fiecare specie, deoarece la compunere vei primi cel mai mare punctaj.La gramatica nu prea este asa greu,sinonime, antonime, derivari, etc. au si un punctaj mic(dar fii atent ca fara el...)Deci uitate pe caiete, repeta tot:X funda?

| FlorinJosani a răspuns:

Sa nu fii emotionati.

| Ella50 a răspuns:

Buna. Pai trebuie sa fii atent mai ales la compunerile alea 2 de la subiectele 1 si 2, la prop. subordonate si acolo cu semnificatia versurilor. in rest e simplu.

| simona1938 a răspuns:

La romana daca dai acolo! succes mult :*