| Omegatronistul a întrebat:

Ce sunt cartile manga? Despre ce este vorba in ele si cat costa una?

Răspuns Câştigător
| IoNuTz6666 a răspuns:

Cartile manga de obicei le citesti gratis pe netbig grin deci:
manga= ce se va intampla in viitor sa zicem ca tu te uiti la naruto shippuden e doar un ex si acolo sunt episoade cu ei na si apar alea dar apar si manga care sunt niste pagini necolorat doar cu scris si personaje scene ce se vor intampla in viitor in naruto shippuden etc.

4 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Cărți cu anime gen naruto

| Hellp a răspuns:

Manga sunt genul benzilor desenate, având ca personaje desnele alea 'anime' gen Naruto. Sunt poveşti de toate felurile, unele manga încep de la sfârşitul cărţii laughing

| Alex10Roxy a răspuns:

Buna... poate ai auzit de anime-uri (desene animate japoneze ex:naruto) Anime-urile sunt create dupa niste benzi desenate japoneze numite manga. Din pacate manga nu se gaseste in Romania dar poti citi online... sper ca te-am ajutat.

| FiGhTeeR a răspuns:

Manga - cuvantul japonez pentru benzi desenate.
In afara Japoniei acest cuvant, MANGA, este utilizat strict pentru benzile desenate japoneze.
Aceasta banda desenata este creata dintr-o combinatie de arta japoneza cu stiluri straine de desenat.