| Helăăăăăuu a întrebat:

Ce sunt " imaginile motrice "?

Răspuns Câştigător
| donnie112 a răspuns:

O imagine motorica arata miscarea are rolul de a da un inteles mai frumos unei poezii. Ex: laptle curgea din sticla sa ca si o cascada mirifica imprastiind peste tot vapori racoritori de apa. Fundabatting eyelashes

8 răspunsuri:
| ღNuTzAღ a răspuns:

Imagini care arata miscarea sau actiunea.

| ღNuTzAღ a răspuns:

Imaginile motrice inseamna imagini dinamice, adica cele de miscare. Sunt folosite in texte pentru redarea unei astfel de senzatii. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imaginea motrica e o imagine artistica care evidentiaza miscarea anumitor obiecte. Ea are rolul de a da un inteles mai frumos unui anumit pasaj dintr-o lucrare literara. (E insotita de metafora)

| Adryanna2000 a răspuns:

Imagini care se misca.

| alexstb a răspuns:

Aceasta imagine motrica estesurprise imagine in miscare care nu se vede Funda? big grin

| BLADEMATE99 a răspuns:

Cred ca te referi la imagini motorice, ce au legatura cu miscarea. De exemplu: "bicicleta merge pe strada" bicicleta merge este o imagine motorica sau dinamica.

| raluca95 a răspuns:

Imagini care arata miscarea sau actiunea.

| Dary8 a răspuns:

Imagine care produce miscare