| ingerashmikutz a întrebat:

Ce sunt trasaturile fizice? Dar alea morale?

Răspuns Câştigător
| wimpyannya a răspuns:

Trasaturile fizic sunt cele care descriu personajul din puct de vedere fizic >
de exemplu : " omul span" adica fara par, gras slab, inalt chipes, blond, tot ce tine de fizic.
Trasaturile morale sunt cele care descriu peronajul din punct de vedere sentimental ( dragastos, sensibil etc.) sau din puct de vedere al personalitatii ( mandru, gingas, luptator) adica tot ce tine de partea morala a unei persoane in cazul tau a unui personaj.

5 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

Fizice : culoarea parului, okilor, fetei.

Morale : bunatate, blandete, curaj

Fundabatting eyelashes

| cristinna23 a răspuns:

Fizice -mic,mare,inalt,gras,slab, bine imbracat etc. morale -bunatate,sinceritate,invidie,durere,teama, etc. trasaturile fizice :trasaturi legate de faptul cum arata.
trasaturile morale : trasaturi legate de sentimentele pe care le are o persoana adica calitati (bunatate etc) sau defecte (invidie etc), sper ca e inteligibil.

| Tofii a răspuns:

De exemplu, trasaturile fizice sunt : frumos, inalt, scund, blond, brunet. deci se refera la fizic ( cum arata). Iar cele morale : bun, darnic, iubitor, intelegator. etc. Se refera la felul de a fi, la caracter, la insusirile sufletesti. :*

| PolaruV8 a răspuns:

Exemplu trasaturi fizice : frumos, batran, avea mustata neagra, par valvoi etc... iar cele morale sunt : destept, ganditor, intelept,! Multa bafta!

| Andrei_Cosmin_1992 a răspuns:

Mersi m-a ajutat si pe mine mult