| osimplafataaaa a întrebat:

Ce sunt visele premonitorii?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deși sunt ateu si nu cred, trebuie sa recunosc ca ceea ce visez se adeverește, se întâmpla exact cum visez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Visele sunt videoclipuri create de creier. În timpul nopții, creierul eliberat de povara procesării informației din fiecare moment, evaluează viața în ansamblu și face inferențe asupra unui viitor posibil pe baza tuturor datelor acumulate. Astfel, trage concluzii asupra unor scenarii de mare probabilitate, asupra a ceea ce s-ar putea întâmpla a doua zi, în stare de veghe și se exprimă simbolic. Astfel, se formează o cultură a ghicitului îm vise, a prezicerilor. Exemplu amuzant. Ciupercă de visezi, cununie în familie urmează.

| Digikey a răspuns:

Eu de cand ma stiu visez in clar ce se intampla a doua zi si daca este ceva important cu ceva timp inainte.Cu detalii.Visez simbolic doar cand sunt obosit.
M-am obisnuit si mi se pare ceva normal.
Nu intru in detalii ca o sa-mi sara la gat vreun analfabet functional.

| Anuket a răspuns (pentru Digikey):

Sigur că visele reprezintă ceva și anume gandurile, dorințele și temerile pe care le ai. "Premonițiile" sunt simple coincidențe. Când știi despre ce este vorba, reușești să prezici viitorul și treaz.

| Digikey a răspuns (pentru Anuket):

Esti libera sa crezi ce vrei.
Sau ce poti.

| Anuket a răspuns (pentru Digikey):

Și tu să te minți.
Că-ți vine să dai cu ceva în capul altora nu e o reacție tocmai normală.
Eu nu mai sunt copil și nu mai cred în povești ci în știință.
Toate cele bune!

| Digikey a răspuns (pentru Anuket):

Esti doar o frustrata pusa pe harță, care are dificultati sa inteleagă concepte simple de fizica pentru clasa a 6-a.

| Anuket a răspuns (pentru Anuket):

Ce mă amuză digikey că și-a modificat comentariullaughing)) acum nu mai sunt "un manelist"laughing)
Oricum, aproape toată lumea are "premoniții" în vise.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cică vise care-ți arată viitorul. Dar nu există.

| felixf a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

De ce afirmi ca nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când un scenariu din vis sa concretizat într-un timp relativ scurt/mai îndelungat.

| intrebcenustiu a răspuns:

Cand visezi ceva iar a doua zi se intampla ce ai visat