| anonim_4396 a întrebat:

Ce suprafata are Europa fara Rusia europeana?

3 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@ crne
vrei sa spui partea apuseana are 4 mil si ceva...

| cîrne a răspuns:

Nu stiu sa-ti dau date foarte exacte.stiam ca europa are in jur de 10, 5 mil km patrati, iar rusia pesta 17 mil. partea rasariteana are 4 mil si ceva, deci ar ramane cam 6 si ceva. scuza-mi lipsa de acuratete.inca ceva, nu poti sa spui ce suprafata are europa fara rusia ci poate doar ce suprafata are rusia fara partea europeana sau fara cea asiatica.

| cîrne a răspuns:

Hephap, evident ai dreptate. de fapt cre ca intentionam sa scriu partea europeana