| Alnisgiyg102 a întrebat:

Ce tehnica ați avut atunci cand ați invatat materia pentru bac? La geografie. Poate aplic si eu pentru ca nu stiu cum sa incep.
Mentionez: stiu tarile si capitalele si clima Europei.Stiu orașele României, formele de relief, râuri si un pic din caracteristicile reliefului

4 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Eu doar din jocuri de pe net am invatar, gen Seterra.

| Alnisgiyg102 explică (pentru morfeo):

Din jocuri am invatat si eu ce stiu pana acum. Dar nu mai găsesc joc cu clima României. sau cu caracteristicile reliefului crying(

| morfeo a răspuns (pentru Alnisgiyg102):

Asta poti sa mai gasesti prin atlas. Dar oricum daca inveti calumea tot ce ai enumerat mai sus e foarte bine

| Sfetnic a răspuns:

Poate te ajută site-ul acesta: https://geografilia.blogspot.com/2010/09/bac.html
Articolele introductive sunt în subsolul listei, iar cele noi în partea de sus.