| anna_8174 a întrebat:

Ce tema interesanta as putea alege intr-un discurs de 5 minute, pentru. ora de romana? As vrea sa fie ceva care sa faca lumea interesata, nu sa asculte din. obligatie!

Ce idei aveti? va rogpuppy dog eyes!

3 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

1viata lui eminescu(idei interesante )ca tot a trecut ziua lui.
2 savorbesti despre importanta cuvintelor si sa povestesti istoria cuvintelor cum se descurcau oamenii fara comunicare etc.
big grin
P. S discursul e la libera alegere?

| anna_8174 explică:

@MyNameIsWhat da...de fapt i-a venit profei ideea cu discursul pentru. ca si-a dat seama ca nu avem deloc dictie si ne-a spus ca trebuie sa invatam sa vorbim ca oratorii, altfel vom avea probleme in viata! fiecare alege ce tema vrea!

| aLexx_6290 a răspuns:

Ce zici de temele astea:
prietenie
relatii
nusj