| Andrəi a întrebat:

Ce ți se poate întâmpla dacă ai fost prins sărind gardul (tentativa ca nu i-a reușit colegului meu) de director? A fost adus în clasa și își bătea joc de profesoară (vorbea, făcea flotări) și oricum avea absenta nemotivabila, dar asta îl amenință cu referat, absenta și 3, se poate asa ceva? Având în vedere că era "absent"

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hmmmm.
Pentru tentativa de furt scapa usor cu nota 3 (care va implica si exmatriculare la ceea mai mica abatere).

Daca mai continua asa, atunci i se va face loc la o scoala de corectie (regim de inchisoare, pentru minori), unde va fi "educat" in locul scolii si parintilor...
De acolo SIGUR nu va putea absenta! tongue

| Plato a răspuns:

Da, se poate, ii trece nota pe alta data, nu pe cea in care a fost absent.
Daca eram eu director, colegul tau era de mult exmatriculat, dar poate e o scoala in care astfel de iesiri sunt... dese.

| crud a răspuns:

Poate fi scazuta nota la "Purtare".