| ioanaandreea14 a întrebat:

Ce trebuie sa scrii atunci cand prezinti semnificatia titlului unei poezii?

3 răspunsuri:
| σηℓууσυ a răspuns:

Cand comentezi titlul trebuie mai intai sa comentezi partile de vorbire din care este alcatuit si apoi semnificatia, deci ce vrea sa zica poetul cu asta, d e ce a ales titlul asta,, citesti poezia si vezi ce legatura are titlul cu continututul, este acesta,, tema " poezie sau cel mai important lucru din poezie, te gandesti ce sentimente si emotii iti transmite tie textul, de ce l-a folosit poetul, cu ce scop, daca este alcatuit din figure de stil ce explicit si scrii semnificatia... Succes :*

| Maryn_Maryn_1998 a răspuns:

Sa citesti cu atentie poezia si comenteazo

| σηℓууσυ a răspuns (pentru Maryn_Maryn_1998):

Daca iti zice sa prezinti semnificatia titlului nu te apuci sa comentezi toata poezia, ca n-are rost.Da, trebuie citita, ca are legatura cu titlul, dar nu te apuci sa faci ceva ce nu ti-a fost cerut, ci strict pe ce ti-a cerut sa faciwinking