| d0areu a întrebat:

Ce trebuie sa scriu atunci când îmi cere sa îmi exprim opinia despre ceva la evaluarea națională?

8 răspunsuri:
| Kettolix a răspuns:

In opinia mea "" este "" pentru ca """

| d0areu explică (pentru Kettolix):

Stiu deja asta, dar nu știu ce sa scriu după pentru ca

| d0areu explică:

Lucrurile astea par ușoare dar atunci când îmi cere sa îmi exprim opinia despre semnificația unui text sau mesajul transmis mă blochez

| ionut2000000 a răspuns:

Buna,pai eu intai scriu cam o definitie despre imi cere(sa ajuti catei e un lucru minunat si sper sa se faca mai multe centre de ajutat catei...)apoi scriu in primul si in al doilea rand(scrii pararea ta: ca e minunat, ca e o actiune care ar trebui incurajata si le mai si dezvolti un pic desigur. 10-15 randuri nu sunt mult orcum.Bafta!

| ionut2000000 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 8 si eu as vrea compunere de asta.

| Jack99 a răspuns:

E cel mai simplu exercitiu. Scrii exact ceea ce simti, gandesti, limitarile sunt putine.

| nCansu a răspuns:

De ex. Opinia ta despre cei sapte ani de acasa.
In opinia mea, cei sapte ani de acasa sunt foarte importabti pentru ca contribuie la dezvoltarea armonioasa a copilului, dar si in rolul sau in societate. In primul rand, ....in al doilea rand,... in concluzie. La primul si al doilea rand dezvolti ideile pe care ti le-am zis inainte. happy

| Alitza_ʚïɞ_Ali_1996 a răspuns:

Adica sa spui parerea ta, sa iti exprimi sentimentul t textul cu tare sau oentru poezia cu tare