| BlackTurbo a întrebat:

Ce trebuie sa stiu la nivelul conversational pentru lb engleza?

Răspuns Câştigător
| BlondaBlondii a răspuns:

Sa comunici fara probleme, fara blocaje majore si fara greseli mari

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cercetatorii au demonstrat ca, un taran englez isi poate trai viata cu un vocabular minim de 300 cuvinte.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Si ai dreptate, vocabularul e in funcție de nevoile tale, de exemplu un om care lucreaza in IT are un vocabular mai bogat ca unu care lucra in domeniul coafura, acel taran nu are nevoie de mai multe cuvinte, asa e, eu as spune 3000 de cuvinte si vreo 500 de verbe

suntserios
| suntserios a răspuns:

Limba engleza ar trebui sa stii

| sierra1 a răspuns:

Câteva:
Poate exploata cu supleţe o gamă largă de mijloace lingvistice simple pentru a exprima esenţialul.
.
Poate lansa, continua şi încheia o conversaţie simplă faţă în faţă asupra unor subiecte familiare sau personale.
Poate să povestească ori să descrie cu relativă uşurinţă ceva simplu şi linear.
Poate lega o serie de elemente scurte, simple şi distincte într-un discurs care se înlănţuie.

| Sn4k3 a răspuns:

Timpuri, expresii, cuvinte.

| Lioana a răspuns:

Cat mai multe cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza happy