| Vernusio a întrebat:

Ce vi se pare cel mai frumos la scoala/liceu/facultate si ce vi se pare cel mai urat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate,
PRO: inveti multe lucruri, prieteni foarte multi, iubite/iubiti, esti mult mai sociabil, gasesti job ok, bani de buzunar mai multi, masina, te plimbi cu colegii/fetele si etc, este viata daca stai intr-un camin studentesc si iei bursa sociala/merit/excelentawinking, poti ramane la fara taxa sau la cu taxa daca nu te tii de treaba.
CONTRA: inveti foarte mult la unele materii, profesorii sunt uneori exigenti, cer prezente multe obligatorii, nu ai fost la acele laboratoare, le recuperezi sau le platesti, examenele sunt complicate, inveti le iei, nu pa. Punctul de credit este scump, nu le ai pe toate 60, si nu ai sanse sa iei restanta le platesti asta pe un an, de genul, nu il iei pe anul 2 le platesti din cate stiu. Viata de facultate, inveti, muncesti ai banul tau, fete, prietene, s.x si toate cele, apoi urmeaza un master/doctorat, familie laughing...

1 răspuns:
| Tabia a răspuns:

Cel mai frumos la facultate.