| AvalohAlyn a întrebat:

Ce vietuitoare de pe globul pamantesc traieste cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Singurul animal nemuritor de pe planeta : meduza Turritopsis nutricula http://www.acvaristica.info/......icula.html

15 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Scoica Quahog (Arctica islandica) - 400 ani, urmata de Balena de Groenlanda (Balaena mysticetus) - 211 ani big grin

| MitroKta a răspuns:

Broasca testoasa; arborele sequoia gigantea; maslinul; mai nou anumite meduze care au capacitatea de a intineri cand au chef

| Azµre a răspuns:

Meduzele trăiesc veșnic. De fapt un anumit tip :
Meduza Turritopsis nutricula nu îmbatrâneşte, iar timpul nu o omoară.

| Azµre a răspuns:

Iar insectele efemeride trăiesc cel mai puțin

| Iulian03 a răspuns:

Cioara.

| Ramona000 a răspuns:

Broasca testoasa

| Alexandru98 a răspuns:

Broasca țestoasă

| Alexaaandraaa a răspuns:

Broasca testoasa ajunge pana la 200 ani.

| ruPfashu a răspuns:

Antarctic Sponge
The Antarctic sponge Cinachyra antarctica has an extremely slow growth rate in the low temperatures of the Antarctic Ocean. One specimen has been estimated to be 1, 550 years old.

Răspuns utilizator avertizat
| s3v3n7 a răspuns:

Broasca testoasa, crocodilul,

| Paius_Cosmin_1992 a răspuns:

Broastele testoase/arborii.
Funda +vot?

| natalin17 a răspuns:

Cioara traieste cel mai mult in jur de 200 sau 300 de ani daca nu ma insel

| layla98 a răspuns:

Broasca testoasa ajunge pana la 200
ani