| cribi a întrebat:

Ce vrea sa însemne fraza aceasta: " Fericiți cei ce n-au văzut si au crezut"?
Mersi!

1 răspuns:
| LaraThacker a răspuns:

Asta este replica biblica pe care a spus-o Iisus Hristos in momentul in care Toma, unul dintre apostolii sai, a crezut ca a inviat numai dupa ce i-a vazut ranile de la maini si picioare cauzate de cuiele folosite la rastignire si rana facuta de sulita soldatului roman. Replica se refera la faptul ca oamenii care au crezut in invirea Mantuitorului fara sa il vada asa cum a dorit Toma, sunt cei cu adevarat fericiti, caci ei imbratiseaza adevarata credinta si calea spre mantuire.
Sper ca ti-am fost de ajutor :3