| outsidethebox a întrebat:

Ce vrea sa spuna autoarea prin "Daca mori, o faci pentru sanatatea ta!"?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Autoarea este una din proastele PNL-ului care radeau de Dancila. Nu-i la prima tampenie spusa.

| Lukasssz a răspuns:

Cu siguranta autoarea era din Romania laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa zica ca daca alegi sa mori nu o sa ai probleme de sanatate.

| outsidethebox explică (pentru anonim_4396):

Pai raspunsul respectiv a fost dat taman la opusul a ceea ce spui tu, alaturi de declinarea oricarei responsabilitati personale atat pentru mesajele heirupiste si mincinoase (prin omisiune) promovate in spatiul public cat si pentru ce ni s-ar putea intampla noua, la nivel individual.

Ce ma mira, este defilarea cu "solutia unica" care se dovedeste a fi si "finala" pentru unii, fara nici-o reticenta...

| outsidethebox explică:

Wow, as vrea sa dau 2 funde, insa nu am cum... Ce pacat!

| MariaEElena0505 a răspuns:

O prostie. Este spus de o doamna din politica, dacă nu ma înșel. Nu mai stiu exact de cine, dar asta este o gafa spusa de ea..care este și avocata. O prostie totala!

| Werrich a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Nu e doamna, e aceesi care voia sa faca lege ca sa isi lase fostul iubit, Bogdan Olteanu, sa faca puscarie la domiciliu.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Werrich):

Pentru mine conteaza respectul. Eu am 22, ea cred ca este ceva mai mare decât mine. Oricum ar fi dânsa, nu pot sa vorbesc despre ea, cum vorbesc despre cineva de 20 de ani.

| outsidethebox explică (pentru MariaEElena0505):

Pai daca persoana respectiva NU are nici cel mai elementar respect pentru tine, intorci si celalalt obraz?
Raspunsul ei nu a fost intr-o discutie inceputa cu stangul, ci cu stangul in gura interlocutoarei ei!

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru outsidethebox):

Cât timp mie personal nu mi-a spus nimic nu are rost sa o insult. Pot sa o critic fiind și politicoasa. Nu trebuie neaparat sa vorbesc urat, ca sa se înțeleagă ce vreau sa spun.