| blairelovesmusic a întrebat:

Cea mai dureroasa moarte? Dar cea mai nedureroasa? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai dureroasa: sa arzi de viu
Cea mai nedureroasa: sa mori in somn

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ce-a mai usoara este cea in somn cred eu.Adica daca suferi de vreo afectiune sa se declanșeze in timpul somnului ca asa exista posibilitatea sa nu apuci sa simti nimic ci doar sa nu te mai trezesti.
Iar ce-a mai urâtă prin tortură. Adica daca ai un accident grav în care rupi chestii in tine si mai durează până mori, pana se scurge sângele etc.Sau ce-a in care cineva te tortureaza si esti constient.

| Zuzu1991 a răspuns:

1. tortura cateva saptamani s-a practicat la amerindieni si in... inchisorile comuiste romane, chiar ATROCE, cand in sfarsit murea, il duceau la infirmerie sa il resusciteze angry
crede-ma ca e mult mai rau decat sa arzi de viu
2. iti pica o bomba atomica in cap, mori in o miime de secunda si nu mai ai timp sa simti absolut nimic
faza cu moartea in somn e un mit, poti sa te trezesti 1/10 de secunda si sa simti ca mori, iar apoi, a doua zi sa se considere ca "a murit in somn" (yeee)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea, injectia letala sau scaunul electric, cele mai dureroase la care ma pot gandi.
Moartea de batranete laughing cum a murit printul Filip, sotul reginei Elisabeta.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal la injecție letala si scaunul electric nu ar trebui să fie dureros din cate stiu.Am văzut ceva documentar in care la scaunul electric spre exemplu se pune in burete ud sau ceva de genul ca, curentul sa parcurgă repede prin corp si sa nu apuci sa simti mare lucru.Iar injecție aia letala se injecteaza in mod corect sistematic incat la fel sa nu ai prea mari senzatii.Asta daca este facut totul corect bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureroasa? ceva forma de tortura. Nedureroasa ar fi injectia de eutanaziere

| FantasyBoy a răspuns:

Cea mai usoara moarte-sa-ti zbori creierii cu un foc de revolver, glontele trece intr-o milisecunda prin creier, si nu mai ai cu ce simti ceva.Cea mai dureroasa-cancer osos.