| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai mare intrebare a liceeniilor : ce facultate sa urmez?! aceeasi intrebare o am si eu si inca nu am gasit raspuns! mai am un an... si inca sunt nedumerita! ceva sfaturi? am o singura conditie : sa nu imi trebuiasca matematica si chimia laughing nu le suport :d

Răspuns Câştigător
| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Gandeste-te bine ca incepand cu generatia ta (in care sunt inclusa si eu blushing ) trebuie sa dai examen de admitere la orice facultate, nu va mai conta media din anii de liceu, spre bucuria celor de la liceele teoretice unde notele sunt, in general, mai mici.
sfatul meu ar fi sa vorbesti cu profesorii sau parintii tai sa vezi tu ce iti place, nu iti poate spune nimen aici ce facultate sa faci.
mult succes happy

| DeliaDaniela a răspuns (pentru pppaaauuulllaaa):

Da... si eu sunt tot la un liceu teoretic straight face bineinteles ca nimeni nu imi poate spune ce facultate sa urmez, nici macar parintii nu imi pot impune. dar un sfat e binevenit oricand si de la oricine!
Cum am mai zis... fara matematica si chimie. As vrea mult sa fie ceva in relatie cu copii, dar sincer sunt foarte dezorientatahee hee

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

How about informatica?

| ieeAlee a răspuns:

Dreptu suna bine?

| DeliaDaniela a răspuns (pentru ieeAlee):

Suna bine... dar problema e ca e foarte greu sa iti gasesti un loc de munca! ok, fac facultatea, dar apoi? Mai ales in judetul meuhee hee bineinteles, daca as gasi ceva profitabil, nimeni nu m-ar impiedica sa plec de aici... doar ca incertitudinea asta ma omoara laughing nu vreau sa fac o facultate si sa imi tin diploma in dulap big grin