| tradaro a întrebat:

Cei care aveti nume de flori, va iubiti sau va dispretuiti numele?
Am intalnit persoane care sunt suparate pe numele lor. Ce parere aveti?
La multi ani si multa sanatate tuturor celor care au nume de flori!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pe tatăl meu îl chemă Florin și îl poartă cu mândrie.
Persoanele care sunt supărate pe numele care îl port să-l schimbe, legea permite.
La mulți ani și ție și distracție plăcută alături de sărbătoriți.
Numai bine.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Nu numele conteaza, ci persoana lor, ma alatur si eu voua si urez tuturor celor care isi sarbatoresc onimastica astazi, multa sanatate, fericire si tot ceea ce isi doresc, alaturi de frumoasa urare de ''La multi ani''.

| andreutz a răspuns:

Am mai intalnit si eu persoane care nu sunt multumite de numele lor... dar sincer mi se pare o mare prostie... dupa ce ca deja exista atatea discriminari pe lumea asta, asta mai lipsea...sa iti mai alegi prietenii si in functie de nume...nu-i critic pe acesti oameni, dar am o parere f urata despre ei, e un fel de moft fara nici o valoare...eu unul nu am nici o nemultumire de numele meu, ba din contra...imi place f mult, datorita simplitatii acestuia...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

EU NU AM NUME DE FLOARE DAR AM SA SP SI PAREREA MEA.
cred ca toti trebuie sa ne iubim numele deoarece acest nume a fost pus de persoane foarte dragi noua!

| Krina a răspuns:

Multumesc pentru urari! Aceleasi si din partea mea pentru cei care isi serbeaza onomastica happy
Mie imi place numele meu.Nu asta conteaza.Caracterul face persoana!

| borsec a răspuns:

Al doilea nume al meu este unul de floare si nu imi place

| viorel2c a răspuns:

Nu m-a deranjat niciodata numele.Mama mi l-a pus asa pentru ca m-a nascut chiar in Duminica Floriilor.Deranjant e ca trebuie sa fac cinste.Glumesc.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cei care au nume de flori, ar trebui sa fie fericiti, de nume, pentru ca este un dar dumnezeiesc.
Doresc pe aceasta cale, sa le spun la toti de pe acest site, care au nume de flori in aceasta mareata zi de Florii'''LA MULTI ANI''' cu sanatate si viata lunga fara probleme.

| alexam a răspuns:

Sora mea cea mare are al doilea prenume un nume de floare si ii place, dar sunem obisnuiti sa o strigam dupa primul. happy DAR... primul meu prenume e foarte des intalnit, si nu stiu cum se face ca am vreo 5 prietene care il au ca si al doilea prenume, si nici una din ele nu il agreeaza. Chiar nu pricep de ce... Probabil li se pare prea taranesc, sau prea romanesc, si considera ca nu le caracterizeaza. Se pare ca nu toti sunt norocosi ca mine si sora mea cea mare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu(Margareta)si sotzul meu(Viorel)avem nume de floare shine este tare drag! Asteptam ca in gradina noastra sa apara si un bobocel! Toate cele bune tuturor sarbatoritzilor si LA MULTI ANI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Nu este bine pentru ca numele de flori dunt frumoase.Multumim mult si voua va uram la fel.