| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Cele mai bune cărți citite

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Allan-Pease-Abilitati-de-Comunicare
-Mircea-Eliade-Tratat-de-Istoria-Religiilor
-Motivatie-Si-Personalitate-Abraham-Maslow
Charles Darwin - Originea Speciilor (ed. Academiei RPR - 1957)
Cunoasterea omului. Adler Alfred
friedrich-nietzsche-dincolo-de-bine-si-de-rau
Paradigma pleistocenului
Richard-Dawkins-Dumnezeu-o-Amagire
Sensul vietii - Alfred Adler
Stephen Hawking - Scurta istorie a timpului
Un-Rau-Pornit-Din-Eden
Leo-Taxil-Biblia-hazlie-p-205
Michael_Shermer_-_De_ce_cred_oamenii_in
o carte despre filozofie, am uitat cum se numea, mein kampf desigur

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Vrei cursul Cursuri audio Limba Franceza - Eurocor?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Scuze,greseala

| sierra1 a răspuns:

Definește "cărți bune"

| gabicoo a răspuns:

"Chinta dă treflă"
laughing

| mentholinks a răspuns:

Cele care mi-au plăcut cel mai mult au fost Frații Karamazov și Verișoara Bette dar asta a fost acum ani buni. Și nici nu am mai citit de atunci o carte cap coada și nici atunci nu citeam foarte mult.

| laSoledad a răspuns:

Pai, cum indraznesti sa pui intrebarea asta pe TPU? Pai, oamenii de pe TPU au preocupari mult mai inalte decat cititul cartilor. Unul se preocupa cu legile, altul cu programarea, alta compatimeste si salveaza copiii flamanzi din Africa, altul scrie tratate de filosofie, altul vorbeste despre pseudo-stiinta, alta e mare psiholoaga - a tratat multi bolnavi mintal aici pe TPU. Altu e mare afacerist, planuieste sa cumpere si sa vanda blocuri, altul e mare istoric filosof. Altul e mare politician activist. Altul e mare moralist p-aici. Deci, dupa cum vezi, userii TPU sunt oameni veritabili. Sunt oameni foarte ocupati. Merg la opera, teatru, expozitii de arta contemporana, meetinguri ONU. N-ai cum sa-i intrebi ceva asa frivol precum "cele mai bune cărți citite".

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru laSoledad):

Așa si

| laSoledad a răspuns (pentru Geanina_Chirila_1982):

rolling on the floor Tu chiar nu ai inteles apropoul

| noname2021 a răspuns:

Ingerul noptii de becca fitzpatrick toate volumele

| cosmin1324 a răspuns:

Seria The Witcher

| fanernest123 a răspuns:

„Marele Gatsby" de F. Scott Fitzgerald happy tot de la F. Scott Fitzgerald recomand și „Blândețea nopții"

| ynexistenta a răspuns:

"Un inger cazut","Antonel" si acum citesc "Prietena mea geniala" dar sunt la inceput ca nu prea mai am timp.