| denispop14 a întrebat:

Certificatul de nastere si buletinul trebuie sa aiba stampila de la notar la înscriere? Nu pot sa aduc originalele?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de copii legalizate de notar, este destul copii simple. Sigur ca trebuie sa ai si originalele, pentru ca functionarul de la inscriere sa verifice conformitatea copiilor cu originalele.

| denispop14 explică (pentru Ioandelasal):

Ar fi indicat sa aduc certificatul de nastere original si buletinul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru denispop14):

Nu mi-ai citit atent raspunsul, am spus foarte clar ca este nevoie si de originale.

| denispop14 explică (pentru Ioandelasal):

Din fericire, nu a fost nevoie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inscriere la? Exista asa multe variante :/
Si da... la unele trebuie duse si original si legalizate.