| Robert03122002 a întrebat:

Cine a dat testul Duolingo? Cum este?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Subțirel. Dacă-l pici il dai până te plictisești

| SingleForOne a răspuns:

Test Duolingo? Asta este numai pentru copii sau total începători... N-ai să înveți prea multe dacă vrei să cunoști o altă limbă.

| Robert03122002 explică (pentru SingleForOne):

Am întrebat pentru ca voi studia in străinătate și e una dintre opțiuni in cazul in care nu pot da IELTS

| SingleForOne a răspuns (pentru Robert03122002):

Dacă vrei să studiezi în străinătate, atunci e pierdere de timp să înveți de pe Duolingo. Aplicația e doar pentru timpul liber. Ți-aș recomanda mai bine cursurile de limbă străină (n-ai menționat care), și te străduiești să obții o diplomă cu recunoaștere internațională (IELTS, Cambridge, TOEFL, DELF, TestDaf, sau oricărei alte limbi străine atât timp cât are recunoaștere internațională).

| Robert03122002 explică (pentru SingleForOne):

Nu ai înțeles! Testul Duolingo, nu aplicația Duolingo! Acest examen este acceptat la facultățile din străinătate! Nu as da un alt test din cauza situației actuale, iar Duolingo îl poți da online cu un supraveghetor!