| Iulian890 a întrebat:

Cine a fost principalul vinovat al exploziei de la Cernobîl?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Fmm Diatlov. laughing

10 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dumnezeu, oamenii si nu in ultimul rand centrala.

| Iulian890 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Da, dar cine a facut centrala?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Iulian890):

In sec XX cand URSS era la puterea si intinderea sa maxima acel teritoriu unde se afla centrala apartinea statului rus si toti oamenii cu IQ de geniu din Rusia care detineau cunostinte de inginerie, electrica, mecanica, matematica, fizica etc. au construit centrala cu scopul de a crea o noua sursa de energie de aceea chiar si in ziua de azi radiatiile inca au ramas in zona respectiva, ca daca te duci cu un dispozitiv de vrecvente sonice si care masoara umiditatea din aer descoperi substatnte toxice adica radiatiile de la explozie care au ramas in aceea zona. Si ca sa stii ca acea centrala a fost construita cu aprobarea celor de la putere absolut totul se facea cu acordul lor.

| aumih16 a răspuns:

Trei insi! viktor bryukhanov! nikolai fomin! anatoly dyatlov! astia trei au facut 10 de ani de puscarie! dar ce au rezolvat ceva daca au stat! niste lichele de oameni! oricum din toti anatoly dyatlov! e prostul prostilor! om nesanatos la cap! nu avea tiglele pe casa! si stii ce este ironic! ca el a trait mai mult! in timp ce altii saracii au murit cu zile fripte!

| aumih16 a răspuns:

Astia sunt eroii dupa parerea mea! valery legasov! boris shcherbina! mikhail gorbachev! plus aia pompierii! adica vasily ignatenko nikolai titenok viktor kibenok etc muncitorii din centrala! oleksandr akimov leonid toptunov etc

| Directioner99 a răspuns:

Pai dupa vizionarea serialului, reiese ca Diatlov.Acum cine stie exact ce s-a intamplat in dimineata aceea.

| Mad1 a răspuns:

Diatlov. Dar stati linistiti ca asta de la cernavoda la un cutremur mai mare cedeaza. Baga in ea piese ieftine de proasta calitate de la firme fantoma.