| cakeforyou a întrebat:

Cine are maine evaluare la matematica? Nu stiti ne da si din trunchi de piramida?

Răspuns Câştigător
| Batgirl a răspuns:

Si eu dau maine evaluarea la matematica si profa ne-a spus ca nu, nu intra si trunchiul de piramida in materia pentu evaluare...happy

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nimeni nu are de unde sa stie ce ne va da!

| stlucian a răspuns:

E un subiect cheie!

| ascovit a răspuns:

Buna! Nu, nu se vor da probleme cu trunchi de piramida, cum nu se vor da nici cu cilindru, con circular drept, trunchi de con circular drept si sfera. E bine totusi sa stii formulele, pentru ca la subiectul unu poti intalni probleme la care iti vor trebui. Am intalnit in variante probleme de genul : " volumul unui cilindru cu raza de 4 cm este egal cu..." si cand am intrebat profesoara daca e posibil sa intalnim astfel si la evaluarea propriu-zisa a spus ca e posibil.
bafta multa!

| Aaxell a răspuns:

Trunchi de piramida se poate sa iti dea la prima parte, asta inseamna sa inveti formulele, probleme nu iti da sigur.

| Maddaaaaaa a răspuns:

Nu ne da nici trunchiul de piramida, nici de con big grin
Succes maine happy

| Ellie01 a răspuns:

Trunchiul de piramida si corpurile rotunde nu sunt in programa. Insa pot da o piramida regulata care se sectioneaza cu un plan paralel cu baza, cerand sa se afle raportul ariilor sau volumelor piramidei mici formate si piramidei mari.

| Ellie01 a răspuns:

Bafta tuturor maine!

| brighteyes a răspuns:

Nu poate sa ne dea trunchiul de piramida, cilindru etc. deoarece nu sunt in programa pentru examen.

| lolicica1111 a răspuns:

Si eu dau maine la mata si e posibil.
mai bine invata toate formulele ca nu se stie ce o sa cada poate sa cada piramida trunchi de piramida sau poate un cub...

| Alexysroze a răspuns:

Eu cred ca nu o sa ne dea.In orice caz invata.Eu sunt tot a 8-a si am emotii.Bafta!

| cakeforyou explică:

Multumesc si succes tuturor! fara emotii, trece repede!:-s

| iulekk22 a răspuns:

Normal ca da nu degaba l-ai invatat noua profesorii asa neau zis big grin.E foarte posibil sa ne dea