| Christian515 a întrebat:

Cine credeti ca a fost cel mai bun fotbalist din lume? pele, maradona, messi, ronaldinho, c.ronaldo? eu zic ca ronaldinho

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
59 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pele

| Vizitiul a răspuns:

Nici pe departe nu este Ronaldinho! Scuza-ma ca te contrazic, acum iti spun si de ce.
Un fotbalist foarte bun trebuie sa aiba constanta, ori Ronaldinho a sclipit la Barcelona. De cand a ajuns la Milan s-a stins. Despre C, ronaldo zic la fel, nu are constanta, nu s-a integrat la Real Madrid.
Cel mai bun fotbalist din lume (ma refer la trecut), in conceptia mea, este Maradona.
In prezent merg pe Messi. Are tehnica, viteza, viziune foarte buna pe teren, conduce si dezvolta bine atacurile Barcei. Si cel mai important lucru, are continuitate.

| Sua a răspuns:

Maradona

Răspuns utilizator avertizat
| Cristianne a răspuns:

Messi scuza'ma dar asta e parerea mea.fiecare cu parerea lui

| andreutza_5786 a răspuns:

Eu zic ca c.ronaldolaughing bine mie imi place cum aratablushing

| pauladrian_2984 a răspuns:

Care au fost? Messi, Ronaldinho si C.Ronaldo inca mai joaca big grin

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai au fost foarte multi fotbalisti buni.Fiecare a fost bun la vremea lui si fiecare jucau un fotbal diferit.Acum fotbalul s-a mai dezvoltat, are o viteza mai mare.Sunt mai multi de atatia ca de exemplu Eusebio, Klinsman, Van Basten, Kocsis etc.Este greu de spus care este unul cel mai bun.

| Cretzule a răspuns:

Franz Beckenbauer

| AlexSala a răspuns:

Maradona. Din pacate nu mai exista fotbalisti contemporani de valoarea lui.

| primaru a răspuns:

Fiecare in parte sunt buni pele si maradona au fost buni dar in ani cand jucau ei si ronaldo ronaldinio rivaldo messi sunt acum
parerea mea

| Sanzii123 a răspuns:

Mie imi place fotbalul de vreo doi ani jumate...si de cand ma uit eu la "sportul rege" sunt fan Adi Mutu!
Dar, daca trebuie sa aleg dintre fotbalistii nominalizati de tine, il aleg pe Cristiano Ronaldo!
Are tehnica, imi plac dribling-urile lui si mai ales imi place cum executa loviturile libere!
Bine...probabil ca nu se compara cu cei care au fost inainte (gen Pele, Maradona), dar daca eu nu existam pe vremea aceea...asta e!
Eu zic ca fotbalistul Portugaliei e cel mai bun! big grin

| alexalex_4797 a răspuns:

Sa fim seriosi, cum sa fie Ronaldinho cel mai bun fotbalist? Intr-adevar a fost foarte bun o perioada de 2ani. dar sa facem prostia sa-l comparam cu Pele sau Maradona... e cale lunga...
Pana la urma sa fim seriosi si sa ne gandim putin ce-au facut Messi si C Ronaldo la acest campionat mondial(incheiat pentru ei)...
Pai Maradona si Pele au fost"forta" tati la viata lor.si jucau nu ca acum.numai fite a la C Ronaldo, ca suntem noi mari fotbalisti.
Ma uitam la Messi in Nationala Argentinei si am observat faptul ca era foarte individualist...Pai el facea pariu cu Maradona ca da multe goluri, cand echipa avea nevoie urgenta de goluri...
Si apropo despre Ronaldinho ce-am mai auzit in ultimu timp ca jucator? Ca a facut burtica si ca mai ce? Ca n-a fost convocat la nationala?

| Christian515 explică:

Http://www.caribyard.com/forums/archive/index.php/t-4433.html, legendarul pele a spus ca ronaldinho e mai bun decat maradona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pele din cite am inteles eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ronalido

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dirk kuyt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ronaldinho este cel mai bun dintre cei buni.Ronaldo si Messi au fost in umbra lui Ronaldinho el este regele fotbalului si va ramane pentru tot dea una. El este cea mai mare legenda a fotbalului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea ...nu poti spune care este cel mai bun, fiecare a avut calitatile sale, ca un exemplu Ronaldinho are tehnica pe care nu cred ca a mai avut-o sau o are cineva, pe de alta parte C.Ronaldo are o viteza in plus ...la fel ca si Messi, totusi cred ca Ronaldinho ar fi printre cei mai buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ronaldinho era si este cel mia bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ronaldinho a fost si va ramane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr alex alex sa se uite in primul rand la meciurile lui milan sa vada si el cum meci de meci ronaldinho e cel mai bun cum salta totii fanii fotbalului frumos si adevarat in picioare la pasirea sa pe gazon a fost declarat fotbalistul deceniului si joaca de indoaie bara la orice ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ronaldinho a fost...Cand a atins apogeul am vazut cel mai bun jucator care l-am vaz vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa spun... toti au avut un moment de glorie. messi a luat balonul de aur in 2009 ronaldo 2008 kaka 2007...etc. dar dupa parerea mea pele a fost cel mai bunt urmat apoi de maradona.
amandoi au avut goluri celebre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hade mai lasati-va voi cu c.ronaldo a vostru.ronaldinho este cel mai tare, el la provocat pe c. ronaldo la un fotbal freystule, dar acela a refuzt, de ce? deoarece se temea sa nusi piarda onoare, am fost la multe meciuri de alui ronaldinho si este un fotbalist foarte bun, sa vedeti ce surpriza va asteapta de la el, cind o sa joace o sa ramineti toti cu gurile cascate. Eu am luat trei autografe de la el, pe linga ca este un fotbalist bun esti si un patan super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PELE pentru ca nu poti sa sjungi la o mie de goluri intr-o cariera ori cat de bun ai fi. Dupa el Messi, Ronaldiniho, Maradona si C.Ronaldo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C. ronaldo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristiano ronaldo:X