| baiasuciprian a întrebat:

Cine credeti ca a fost mai folositor omeniri? Albert Einstein sau Nikola Tesla.

http://baiasuciprian.blogspot.it/

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Tesla, intr-un fel sau altul, a inventat electricitatea moderna, a inventat chiar si o masina ce merge fara petrol, asta in 1900.Si Einstein a avut contributii importante, desi aplicabilitatea lor nu este foarte mare.Amandoi au avut experiente ce incercau sa creeze calatoria in timp, ceea ce este de apreciat, dar eu zic ca Tesla a adus contributii mai importante, el poat fi pus pe aceeasi scara cu Da Vinci, ceea ce nu se poate spune despre Einstein.

| sabin89 a răspuns:

Fiecare in felul lui. E ca si cand ai intreba: Care floare este mai frumoasa: laleaua sau garoafa? Fiecare in felul ei.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut, cred că Tesla a fost mult mai folositor dar Einstein a fost un mare savant care a contribuit si el la multe.

| marycroitor a răspuns:

Amandoi