| marie a întrebat:

Cine e bun la mate, mai ales geometrie, ajutati-ma cu o problema va roglove struck.deci suna cam asa:fie triunghiul isoscel ABC cu AB=AC.Perpendiculara din A pe perpendiculara in B pe BC o intersecteaza in E, iar perpendiculara din A pe perpendiculara in C pe BC o intersecteza pe aceasta in F.demonstrati ca [AE]=[AF] si [CE]=[BF].big grin, id melymello_catycat pup dulchik:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa-ti dau add si ti-o fac pe mes big grinbig grin.

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Draga user TPU,
Temele nu se fac pe acest site.Si fiindca nu ai zis ca dai fundita, nu cred ca o sa te ajute cineva. Dar fiindca nu sunt chiar asa rea, iti sugerez sa folosesti teorema inaltimii in triunghiul isoscel.
Succes in suspendare(asta daca te vede Raluca si cum ei nu-i scapa mai nimic...).happy

| User a răspuns:

Aoleo. m-ai infiletat rau cu intrebarea astalaughing
Vezi ca n-ai voie cu teme pe site. risti sa fii suspendata.

| Bloo2 a răspuns:

Doamne ce te-as bana daca as fi moderator smug

| marie explică:

Dap nu e tema, adica ma rog, e un ex pe care as vrea sa stiu cum se face, si princesita si eu sunt cls6happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deastea facem si noi la scl dar nu ma descurc eu sunt cu algebra
ce cls esti? eu sunt a6a.Pt chestiile astea facem meditatii cu profa de matecrying