| TruLeaLea a întrebat:

Cine e mai destept? Omul sau Delfinul?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Omul pentru ca are ratiune. El se afla pe cea mai inalta treapta a evolutiei! Desi eu sunt adepta teoriei creatiei.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Ai văzut tu un delfin conStruind o casă sau inventând ceva?
Şi da delfinii îs deştepţi dar mai deştept e omul. tongue

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Sati spun ceva da e adevarat omul e mai destept ca delfinul dar, si delfinul e destept dar ei nu au capacitatea de a face asa ceva nu au membre cum sa contruieasca ei pot trai doar in apa nu pe si uscat pecand omul poate are degete e o creatie al ui dumnezeu si dumnezeu ne-a facut asa.

| N0xEterniS a răspuns:

Singurele mamifere din lume care fac sex de placere dar mai destept este omul.

| raresbarbier a răspuns:

Omul pentru ca omul judeca iar Delfinul nu.

| TruLeaLea explică (pentru raresbarbier):

Se spune ca are cele mai multe incretituri pe creier...asta nu rezulta ca e mai destept?

| raresbarbier a răspuns (pentru TruLeaLea):

Nu

| stelta14 a răspuns:

Omul! Omul gandeste iar delfinul nu.
Despre om: http://ro.wikipedia.org/wiki/Om
Despre delfin:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Delfin

| stelta14 a răspuns:

Uita-te cate lucruri au creeat oameni! Cladiri, lucruri, calculatoare, televizoare, masini etc. Iar delfini nu au ajuns sa creeze atatea lucruri cate au facut oamenii. Oamenii merg la scoala si la serviciu iar delfinii nu. Omul e ceea mai inteligenta vietuitoare.