| Speranta12 a întrebat:

Cine e rabdator sa imi explice si mie care e treaba cu Afganistanul si SUA si romanii, imi puteti povesti si mie cei care stiti ce s-a intamplat in trecut si ce se întâmplă acum acolo? Azi am citit că "România participă activ la misiunea NATO din Afganistan, astfel că un nou contingent al Jandarmeriei Române va pleca în teatrul de operaţiuni. Luni dimineaţă a avut loc o ceremonie la sediul Jandarmeriei Române, în care cei ce vor pleca în Afganistan şi-au luat rămas bun de la familii. Un nou contingent de jandarmi români va pleca în misiune, în teatrul de operaţiuni din Afganistan. Contingentul este format din 6 ofițeri și 10 subofițeri, care provin din mai multe unități teritoriale ale Jandarmeriei Romăne. Militarii români au misiunea de a oferi instruire, consiliere şi asistenţă pentru forţele de securitate şi instituţiile afgane." Care sunt cauzele la ce întâmplă acolo?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Apoi aceeasi persoana sa vina o rog sa-mi explice si mie care e treaba cu Nea Marin, prazul, americanii, ardelenii si OZN-ul!

Răspuns utilizator avertizat