| anonim_4396 a întrebat:

Cine este cel mai mare intelectual al Romaniei?

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Chiar sunt curioasa si eu...mort sau in viata...imi vin in minte o multime de nume, dar unul este fost istoric, sau diplomat, matematician, medic, aviator dar nu mai traiesc, in viata cred ca este Basescu pentru ca numai o persoana cum spui tu ne poate conduce... spre marea prabusire.

| EUSIATIT a răspuns:

Tu. Ce nu stiai ca esti cel mai mare...

| Psihoyounger a răspuns:

Eminescu

| metatheory a răspuns:

Lucian Blaga. Singurul creator de sistem filosofic roman.

| REMiXDJ a răspuns:

Cum nu stii?, pufff, pai e BASESCU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place gabriel liiceanu, insa nu el este cel mai mare intelectual.nu cred ca vei avea un raspuns clar la aceasta intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Tudor Gheorghe
2. Grigore Lese
3. Dan Puric
4. Luminita Aldea este o mare intelectuala prin felul de a scrie chiar daca nu este cunoscuta in Romania aproape deloc.