| 0Andrei1 a întrebat:

Cine este la medicina si imi poate zice daca trebuie sa stiu multa matematica si fizica?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Nu iti trebuie nici matematica nici fizica deloc. Matematica eventual pentru calcule. De chimie ai nevoie doar in primul an si acolo tot ce trebuie sa stii sunt structuri si ceva teorie fara probleme sau alceva, lucruri pe care le poti invata si atunci nu ini trebuie neaparat o baza. Eu la chimie nu am avut baza si am luat 9 la un examen deci se poate daca inveti. Succes

2 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Nu sunt la medicina, dar vrea sa dau. Matematica nu iti trebuie la medicina deloc. Ai nevoie de Biologie-anatomie si chimie! sunt cele mai importante, dar iti trebuie si cunostinte de fizica. la admitere dai biologie-anatomie obligatoriu, si chimie sau fizica la alegere. si am auzit ca materia care o faci in liceu nu prea seamana cu ce vei face in facultate. funda?

| Dana211 a răspuns (pentru 7Mary7):

Depinde unde vrea sa dea admiterea! Sunt facultati de medicina unde se da admitere doar dintr-o singura materie