| ktrinel a întrebat:

Cine este la poli la Bucuresti?

7 răspunsuri:
| goshty a răspuns:

Automatica si calculatoare

| ktrinel explică (pentru goshty):

Aha, in ce an, ce parere ai de ISB?

| goshty a răspuns:

Sunt anul 3. De ISB nu am auzit nimic, insa ca o observatie pot spune ca se face multa fizica, matematica si informatica. Bine info se face la nivel destul de lejer, numai la facultate la mine e ridicat, in rest ok. Matematica se face doar in anul 1 sub toate formele cu foarte multe tipuri de integrale si numai putin de 3 tipuri de matematici. Apoi din anul 2 intalnesti matematica in foarte multe alte materii, numai ca nu o sa scrie "Matematica". La fel si cu fizica, insa doar un tip in primul an, am avut de invatat 140 de pagini pentru examen, in rest sub alte forme: mecanica, electrotehnica, electronica, etc. Acum nu stiu cum vor fi profesorii, in general se bazeaza politehnica pe loterie. Poti sa fii bine pregatit si sa pici examenul sau invers. Depinde... Recomand sa intrii direct la buget, ca altfel e mai dificil sa treci la buget, eu am intrat la taxa, am facut anul 2 la buget, iar acum trebuie sa dau niste restante si sper sa raman tot la buget. Bafta!

| ktrinel explică (pentru goshty):

Eu am intrat acum in anul 1, buget la ingineria mediului la ISB.

| goshty a răspuns (pentru ktrinel):

E bine atunci, ai mare grija sa fii activ ca in liceu. Ce liceu ai terminat? Multi neglijeaza sa fie prezenti la facultate si din cauza asta nu reusesc sa o si termine.