| anonim_4396 a întrebat:

Cine i-a angajat pe redactorii de la sport.ro? Nu exista articol fara greșeli gramaticale

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este noua generatie de "oameni cu facultate", care ies de pe bancile facultatii de Jurnalism, cu gramatica in buzunar happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Crezi ca doar acolo? E o ciuma a presei din 2021, Romania, si nu neaparat doar la noi. Cantitatea primeaza...

| Catrice a răspuns:

Pliculețul cu banihee hee

| NLS a răspuns:

Inseamna ca nu citesti si alte publicatii online.
E jale peste tot, dar bine ca au titluri generatoare de clickbait.
Si nu e vorba doar despre simple greseli gramaticale, adeseori am vazut fraze fara sens, incoerență cat cuprinde, lipsa subiect sau/si predicat, cuvinte folosite cu sens eronat (in special in articolele traduse gasesti asa ceva) si altele.

| probabilviitormodel a răspuns:

Dăncilă rolling on the floor