| NarcisBlahh a întrebat:

Cine imi poate recomanda o scoala cu gimnaziu bun din Brasov care da putine teme la a 5-a?

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Traiesti in Romaniarolling on the floor
Aici numai asa se poatelaughing

6 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

"Scoala vetii pentru toti baietii." Pe bune, din invidie vrei sa devii un prost? Cam asta este concluzia. In loc sa incerci sa excelezi tu incerci sa o iei la vale fiindca iti e ciuda pe un prieten care nu are mai deloc teme. Incearca sa il faci pe el invidios cu notele mai mari pe care le iei, cu medii mari si cu media de admitere la un liceu mult mai bun. Cred ca asa ar trebui sa gandesti.

| Ineys a răspuns:

Ce intrebari pune lumea pe TPU.
Temele se dau in functie de cheful profesorului.
Daca vrea poate sa-ti dea 100 de exercitii sau 0. It's up to him.

| alii98 a răspuns:

De ce vrei putine teme? eu as spune sa te concentrezi pe colectiv si profesori

| EvilMayDie64 a răspuns:

Hai la scoala 4 din Sacele, o sa trebuiasca sa faci naveta si s-ar putea sa ai colorati prin clasa, dar iti da teme putine si ai timp sa le faci in pauza din clasa laughing) Sau cauta o scoala prin Codlea, Ghimbav, Halchiu, Zizin... Stupini (ca ala chiar e in Brasov...)
Ma, prietene, teme putine, asta e criteriu? Nu are nici o scoala politica ca le dam atatea teme la elevi (decat daca e scoala la sat, alora oricum nu le pasa, dar nu cred ca ai putea trai fara internet si tehnologie moderna), depinde de profesor, depinde si de programa.

| NarcisBlahh explică (pentru EvilMayDie64):

Eu sunt din Ghimbav... Eu caut ajutor pentru ca am trait in Galati pana anul asta Scolar si sunt invidios pe un prieten de acolo care tema de maxim 30min si nici macar portofoliu la mate/romana are. Dar m-am uitat la scoala ta si nu are rezultate f mari la Admitere Liceu.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru NarcisBlahh):

Cea mai buna scoala din Sacele, boss laughing N-a avut niciodata rezultate f mari la Admitere Liceu cand 90% sunt mici cocalari/smecheri wannabe sau pui de rromi. Cel mai mizerabil cartier ever, e si aproape de (z)Garcini.

Ti-am zis, chestia asta cu temele nu e o politica a scolii decat la alea din sate unde oricum n-are rost sa predai multa materie, la orase depinde de profesorul de care dai la materia respectiva.