| AdellaMI a întrebat:

Cine imi poate scrie toate formulele la geometrie la toate corpurile(patrat, dreptunghi, triungi-isoscel/dreptunghic/echilateral/normal, trapez, cerc, romb, paralelogram, piramida-triunghiulara/patrulatera/hexagonala, prisma-triunghiulara/patrulatera/hexagonala, cilindru, sfera, conul, trunchiul-piramida/con)
NU vreau site!
Ca am cautat ff mult si nu am gasit!
Deci va rog, AJUTOR!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnișoară, toate cele pe care le-ai înșirat matale, de la pătrat și pînă la piramidă...NU sunt „corpuri".
Altceva dar nu corpuri.
Nu ai căutat!
Dacă ai fi căutat găseai!

| InVisible99 a răspuns:

Cum sa nu gasesti? :)) cauta pe net geometrie patrat, geometrie dreptunghi si tot asa

http://www.mateonline.net/geometrie.htm
scrie de pe acest site ca e bun