| raluky4 a întrebat:

Cine imi poate spune care e diferenta dintre bilingv engleza si intensiv engleza la liceu?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| livethislife a răspuns:

La intensiv engleza inseamna ca ai mai multe ore de engleza, dar la bilingv faci anumite ore in limba engleza(de exemplu istoria, geografia)

| cristina_9924 a răspuns:

La bilingv englez. faci foarte multa engleza... unele materii iti sunt predate in engleza parca istoria, geografia pe cand la intensiv faci 3 sau 3 ore in plus fata de celelalte profile :d

| cristina_9924 a răspuns:

La bilingv engleza unele materii iti sunt predate in engleza..precum istoria si geografia parca:d pe cand la intensiv engleza faci 2 ore de engleza in plus fata de celelaltte profile; d funda?