| ioana12345679 a întrebat:

Cine imi poate spune daca pot da la facultatea de medicina daca eu sunt la liceul de arte.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are mare importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Sigur ca este mai bine sa fi urmat un profil de stiinte ale naturi, te-ar fi ajutat mai mult la examenul de admitere.

| Ionela14121997 a răspuns:

Nu are importanta liceul, dar te-ar fi ajutat mai mult dacă ai fi fost la științe ale naturii, trebuie sa faci niște cursuri, pentru a te pregăti puțin, de exemplu te-ar ajuta dacă ai face voluntariat la crucea roșie.
Scuze dacă am scris ceva greșit!