| xAnnieShiine a întrebat:

Cine imi spune si mie personajele din romanul " Robin Hood". L-am citit mai demult, dar nu mi le mai amintesc pe toate... FUNDA happy

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Problema se pune cumva astfel...
Trimiterea pe care ţi-a indicat-o roox22. se reveră în special la creaţiile cinematografice şi la legendele care circulă în Anglia despre acest cunoscut erou al plaiurilor Albionului.
Tu, însă, ne spui că ai citit, deci este vorba despre o carte. Cele care s-au tradus în ultimii 50 de ani, în limba română, sînt acele cărţi scrise de : Henry GILBERT ( vezi Robin Hood- pe google şi Wikipedia) sau de Alexandre Dumas -tatăl. Despre asta a doua nu ştiu dacă s-a realizat vreun rezumat.

| Balooonasseeee a răspuns:

Uite intra aici si iti da personajele si chiar si un comentariubatting eyelashes