| Aless211 a întrebat:

Cine ma ajuta cu un rezumat la cartea "In anzii cordilieri" de Karl May?

1 răspuns:
| Cristinaaaa_8385 a răspuns:

Şi în acest roman, Old Shatterhand se află printre indieni, de astă dată printre cei care stăpâneau odinioară ţinuturile din zona Anzilor Cordilieri, în America de Sud. Pătruns de un adânc spirit de dreptate, dovedind acelaşi curaj şi aceeaşi cutezanţă, „Omul din Germania", împreună cu prietenii săi, trece printr-o serie de palpitante aventuri din care nu lipsesc momentele de suspans.